حضور شرکت مس در نمایشگاه سیستان‌وبلوچستان تبعات مثبتی به دنبال دارد

حضور شرکت مس در نمایشگاه سیستان‌وبلوچستان تبعات مثبتی به دنبال دارد 960 640 nipec nipec

گل محمدی : حضور شرکت مس در نمایشگاه سیستان‌وبلوچستان تبعات مثبتی به دنبال دارد

عباس گل‌محمدی، معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در بازدید از غرفه شرکت ملی صنایع مس ایران در نخستین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی سیستان‌وبلوچستان از استراتژی شرکت مس در زمینه حضور در نمایشگاه‌ها تقدیر کرد.

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در جریان این بازدید گفت: اقتصاد بدون نفت یا با حداقل بهره‌برداری از منابع نفتی، باید علاوه بر این که در سخن مورد تاکید است در عمل نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: براساس اطلاعاتی که از وضعیت معدنی کشور داریم می‌توان به قطع گفت که پرداختن به این حوزه مزایای بسیاری برای کشور دارد؛ ازجمله این مزایا می‌توان به پراکندگی منابع معدنی در کل کشور اشاره کرد که بهره‌برداری از آن‌ها می‌تواند به توسعه همه بخش‌های کشور کمک کند و شکوفایی مناطق کمتر برخوردار را به دنبال داشته باشد.

گل‌محمدی همچنین افزود: ظرفیت سرمایه‌گذاری معدنی استان‌های مختلف کشور و به‌ویژه استان‌های کمتر برخوردار بسیار بالاست و نمایشگاه‌هایی نظیر نمایشگاه فعلی هم باعث شکوفایی سرمایه‌گذاری در این استان‌ها می‌شود و هم بخش دولتی را بیش از پیش متوجه اهمیت این سرمایه‌گذاری‌ها خواهد کرد.

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی با تقدیر از حضور شرکت مس در نمایشگاه سیستان‌وبلوچستان گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران سیاست و استراتژی بسیار خوبی را در زمینه حضور در نمایشگاه‌ها و همایش‌ها دارد. اخیراً همایش و نمایشگاه اکتشافات معدنی برگزار شد که شرکت مس در این همایش و نمایشگاه هم یکی از حامیان و شرکت‌کنندگان اصلی بود.

وی افزود: شرکت مس در نمایشگاه فعلی نیز حضور بسیار پررنگی داشته است و اثرات مثبت این سیاست هم خود این شرکت و هم سایر بخش‌های مرتبط با معدن را متأثر می‌کند.

گل‌محمدی تأکید کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران تصمیم به‌جایی در زمینه حضور در نمایشگاه معدن و صنایع معدنی سیستان‌وبلوچستان گرفته است و این شرکت تبعات مثبت این تصمیم را با توجه به اثراتی که بر زندگی مردم این منطقه خواهد داشت، به‌زودی مشاهده خواهد کرد.

خاطر نشان میگردد شرکت مهندسی نیپک  نیز در این نمایشگاه و به همراهی شرکت ملی صنایع مس ایران حضور پر رنگی داشت.

قابل ذکر است که مهندسی و ساخت و راه اندازی کارخانه تغلیظ چهل کوره زاهدان که یکی از طرح های مهم ملی اجرا شده در استان سیستان و بلوچستان است که توسط شرکت نیپک به انجام رسیده و از این رو استقبال درخوری از کانتر اختصاص داد شده به شرکت نیپک در قالب غرفه شرکت ملی صنایع مس ایران صورت پذیرفت .