درباره ما

شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیرآهنی

Non-ferrous Industries Process, Engineering and Construction Company (NIPEC)

در آبان ماه سال 1373 با همت و حمایت صاحبان اندیشه از شرکت ملي صنايع مس ايران و مساعدت شرکت سرمايه‌گذاري مس سرچشمه در قالب يک شرکت خصوصي تاسیس شد.
بيش از دو دهه فعاليت متمرکز بر خدمات مشاوره، طراحي و مهندسي، تامين، اجرا، نظارت و مديريت پيمان پروژه‌هاي صنعتي، تاسیسات زیربنایی و صنعتی، ساخت و نصب ماشین‌آلات، آموزش پرسنل و تحقیقات صنعتی سابقه‌ درخشانی از حضور نيپک در بخش‌هاي مختلف صنعت از جمله صنايع معدنی، صنايع شيميايي، کانه‌هاي فلزي و غير فلزي، پتروشيمي، نفت و گاز به‌ جای گذاشته و تجربیات ارزشمندی برای این شرکت به ارمغان آورده است.
سازمان‌های متعالی با توسعه و گسترش نوعی استراتژیِ متمرکز بر ذینفع،به اجرای مأموریت و چشم‌انداز خود می پردازند  و از آنجایی که مدیریت استراتژیک منابع برای پیشرفت مداوم یک سازمان در محیط رقابتی یک اصل مهم است؛ نیپک در به‌ کارگیری موثر و کارآمد منابع انسانی، مالی، اطلاعاتی، فناوری و زمانی در مسیر تعالی سازمانی پیشرو بوده است.
امروزه مدیریت پروژه به صورت فعالیتی تخصصی و حرفه ای با محوریت دانش روزآمد در سازمان‌های بزرگ و پروژه‌ محور دنبال می‌شود. در همین راستا و برای گسترش حوزهای تجارت و جهانی شدن‌، توجه به استاندارهای مدیریت از اولویت‌های اصلی شرکت نیپک محسوب می‌شود.
شرکت نيپک در طول سال‌های فعالیت خود توانسته است با تکيه بر نيروي انساني متخصص و بهره‌مندي از فناوری‌هاي روز و مديريت اصولی، در چالش برانگيزترين حوزه های اجرای پروژه های صنعتی، از مطالعات امکان‌سنجي طرح‌ها تا ساخت کامل کارخانجات فرآوري مواد معدني و صنعتي توانايي‌هاي خود را به منصه ظهور برساند.

پروژه عظیم جمع آوری و انتقال گازهای خروجی از کانورتورهای مجتمع مس سرچشمه، ساخت و بهره برداری از کارخانه تغلیظ و معدن مس چهل کوره زاهدان، مشاوره ساخت کارخانجات ذوب مس خاتون آباد برخی از مهم ترین طرح های مهندسی اجرا شده در مجموعه نیپک میباشد .

علاوه بر طرح های مهم صنعتی اجرا شده ، این شرکت با بومی سازی حساس ترین حوزه های دانش مربوط به فرآوری مواد معدنی از جمله طراحی کارخانجات لیچینگ و تغلیظ در کنار ساخت کارخانجات اسید از گازهای خروجی واحدهای ذوب، توانسته است خود را در رده یکی از مهم ترین شرکت های مهندسی فعال در حوزه صنایع معدنی قرار دهد.

هدف نهایی مجموعه نیپک سربلندی هر چه بیشتر  ایران عزیز و تحقق شعار “ما میتوانیم” در بستر اقتصاد مقاومتی می باشد.

پیام مدیریت

شرکت مهندسی، ساخت و فرآوری صنایع غیر آهنی (نیپک) یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه اجرای پروژه های مختلف صنایع مس است. این شرکت از مهم‌ترین شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه محسوب می‌شود. مشاوره و پیمانکاری نیپک در طرح‌های عظیم صنعتی که در آن حضور داشته است، امروز نقش مهمی در اعتلای صنعت مس کشور ایفا می‌کند .

اکنون مفتخریم که پس از سال‌ها فعاليت شايسته، با پشتوانه تجربه و تخصص کارآمد، توانسته‌ایم هم‌سو با روند شتابان توسعه در جهان و کشور عزيزمان ايران، گام‌هايي استوار و اثرگذار در عرصه صنعت، به‌ويژه صنايع مس برداریم.

مشاوره طرح احداث مجموعه کارخانجات ذوب خاتون آباد، مهندسی و ساخت پروژه انتقال گاز کانورتورهای هود سرچشمه و مهندسی و ساخت کارخانه تغلیظ مس چهل کوره، گوشه‌ای از افتخارات بی‌بدیل شرکت نیپک است. اینک پس از گذر دو دهه از تاسیس و کسب تجارب ارزنده در صنعت مس ما برآنیم که با تکیه بر توان بومی خود برگ جدیدی بر کتاب صنایع معدنی ایران بیفزاییم .

با سپاس از پروردگار متعال و همت رفیع همکارانی که هويت پايدار و سرمايه ماندگار اين سازمان محسوب مي‌شوند، آرزوی توفیق روزافزون برای همه همکاران شرکای تجاری و فنی خود را در اقصی نقاط جهان خواهانیم.

چشم انداز

توسعه در هر کشور زمانی میتواند پایدار باشد که براساس توانمندی های آن سرزمین تعریف شده باشد. ایران کشوری برخوردار از منابع زیرزمینی به ویژه معادن محسوب میشود. تنوع  کانی های معدنی در ایران منجر به آن شده است که کشورما در زمره معدود کشورها با جذابیت بالای سرمایه گذاری در این حوزه شناخته شود.

شرکت نیپک یکی از اولین شرکت هایی است که در مجموعه های وابسته به شرکت ملی صنایع مس ایران با رویکردی دانش محور در حوزه معدن و صنایع وابسته تاسیس شده است .

تجربه ارزشمند بیش از 25 سال فعالیت در حوزه طراحی و ساخت کارخانجات وابسته به صنایع مرتبط به معدن، نیپک را به جایگاهی متمایز در این حوزه رسانیده است.

از این رو و با توجه به سیاست های کلی نظام مبنی بر اقتصاد مقاومتی و بومی سازی دانش فنی، شرکت نپیک با همکاری واحدهای تولید دانش بنیان در داخل و خارج از کشور بدنبال ایجاد شبکه ای گسترده در حوزهای مربوط به صنایع مختلف با محوریت صنایع معدنی است که در آن چرخه ای قابل اعتماد از شناسایی فرصت های سرمایه گذاری تا فروش محصول نهایی را ایجاد نماید .

تیم ما

علیرضا فردین نژاد

Dummy Image

مهدی کیوان آرا

Dummy Image

هادی حاجی باقری

حشمت الله موسوی

Dummy Image

سلمان ابراهیمی نژاد رفسنجانی

گواهینامه ها و تقدیر نامه ها

انتشارات